Mivel a szabi alatt elég kevés kép készült, most kihagynám, hogy mivel és hogy töltöttem az időt, azonban a múlt hétvégi Visegrádi palotajátékok mellett nem lehet csak úgy elmenni. Számszerűleg egy nap alatt másfél Gb-nyi anyagot készítettem, egy telefonnal (Omnia) és egy Samsung fényképezőgéppel, ebből 125 db kép, 40 db videó. A leghosszabb videó 150 Mb és több, mint 7 perc lett.
„… Az Úr 2009. esztendejében, július havának második hetében 10-11-12. napján fényes ünnepség veszi kezdetét a visegrádi királyi palotában. Úgy mint 1335-ben, a magyarok királya Károly vendégül látja a csehek királyát és ennek fiát, a morva őrgrófot, a lengyelek királyát, bajvívó vitézeiket és díszes kíséretüket. Érkezik még számtalan nemes Magyarországból és más országokból, hogy tanúi lehessenek a királyok találkozójának és a lovagi tornának. Mint azt a heroldok már jó előre kihirdették, a tornán a legnemesebb, legvitézebb bajvívók vesznek részt, melyre a magyarok vitéz és bölcs királya, Károly és gyönyörű városa, Visegrád szeretettel vár minden érdeklődőt… „
Nos, igen, a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok minden évben nagyon sok embert vonz, nemcsak Magyarországról, hanem a környező országokból is. Én mindig meg is lepődök, hogy ilyen kis helyre milyen sokan tudnak összegyűlni, hiszen ha azt nézem, hogy Visegrádnak csak a főutcáját pakolják tele a kirakodók és mutatványosok, akkor nyugodtan beszélhetünk tömegnyomorról.
Azt hiszem a minőségre és a látványra nem lehet panasz, megéri kimenni a helyszínre és megnézni, hogy milyen mutatványokkal kápráztatják el a nézőközönséget. Volt itt íjászat, lovaglás, közelharc karddal, sólyomröptetés, kopjatörés, VÁROSTROM, és szórakoztatás magas színvonalon.
Nekem tetszett a Kassai Lajos féle lovas-íjász bemutató, de a sólyom-röptetés (főleg amikor a közönség közé érkezett a madár) is nagyon feelinges volt. Az íjász és kisebb harci bemutatókat viszont felülmúlta a várostrom, ahol egymást követték a lovas, íjász, gyalogosharc bemutatók stb.
Ami meglepő, hogy a nagyobb látványosság (tehát az összefüggő műsor maga, azaz a Lovagi Torna) az másfél óra, ezen kívül van még íjászverseny, Lovagi hétpróba, és középkori labdajáték. Ezekre viszont külön belépőt kell fizetni. Ha azonban egy Lovagi Tornát végignézünk (ez napjában többször ismétlődik), utána már érdemes kimenni a főútra és vásárolgatni, nézelődni, enni.
Legnagyobb sajnálatomra csak képeken tudom megmutatni, hogy milyen jóra sikerült a műsor, hiszen még a legkisebb méretű videó is nagy a Youtube-ra.
Utolsó kommentek